Razem bezpieczniej – spotkania z przyszłymi kierowcami

W ostatnim czasie policjantka z gołdapskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem straży pożarnej spotkała się z kursantami miejscowych szkół nauki jazdy. Podczas spotkań omówili zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Ponadto uświadamiali zebranych, jakie skutki niesie za sobą poruszanie się z określoną prędkością i jakie siły działają na ciało, kiedy kierujący czy pasażerowie nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa. Każdą omawianą kwestię funkcjonariusze poparli konkretnymi przykładami zdarzeń, które miały miejsce na drodze.

Przyszli kierowcy mogli także przymierzyć alkogogle i narkogogle dzięki którym przekonali się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej Jacek Klimko, który jednocześnie jest ratownikiem, uzupełnił i utrwalił kursantom wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zebrani mogli sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. Ponadto wszystkim uczestnikom spotkań rozdano smycze odblaskowe i karty ICE.

Spotkania z kursantami to profilaktyka, dzięki której policjanci chcą zwiększyć świadomość na temat zagrożeń, z jakimi kierowcy mogą spotkać się na drodze. To również doskonała okazja do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi policji.

Karta ICE (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Odblaski oraz karty zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA - RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (I edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.