Gołdapscy policjanci wspierają akcję „Biała wstążka”

Jak co roku między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na całym świecie realizowana jest kampania pn. „Biała wstążka”, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jak co roku aktywnie uczestniczą w niej policjanci z Gołdapi. Tegoroczna kampania prowadzona jest w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

25 listopada  w Gołdapi ruszyła kampania „Biała Wstążka”. To akcja skierowana do mężczyzn, jej celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Wstążka przypięta do ubrania symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. W czasie trwania akcji organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń zachęcając przy tym mężczyzn aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.  Symboliczne białe wstążki otrzymali od policjantki pracownicy starostwa i Ośrodka Pomocy Społecznej  w Gołdapi, mężczyźni w instytucjach samorządowych, wojsku, straży pożarnej oraz mieszkańcy miasta.

7 grudnia odbędzie się „dzień otwartych drzwi” w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi, gdzie w ramach dyżuru członkowie zespołu interdyscyplinarnego będą udzielali osobom pokrzywdzonym kompleksowych informacji w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

9 grudnia odbędzie się finał kampanii. Z lotu ptaka zostanie wykonane zdjęcie  „żywej” białej wstążki. Uczniowie szkół, pracownicy socjalni, żołnierze oraz funkcjonariusze policji ustawią się w kształt wstążki, w rękach będą trzymać białe balony.

KPP Gołdapi

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA - RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (I edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.