„Jestem FAIR PLAY” – towarzyskie „mecze przyjaźni”

30 listopada 2019r.  pod patronatem Starosty Gołdapskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi  na hali sportowej OSiR rozegrano towarzyskie „mecze przyjaźni” w piłce nożnej. Udział w nich wzięło ponad 80 dzieci z całego powiatu gołdapskiego w wieku od 4 do 14 lat. Głównym celem meczy „przyjaźni” było popularyzowanie zasady „fair play”, kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków prawidłowego zachowania się w trakcie zmagań sportowych.

Zmagania piłkarskie wyłoniły zawodników, których gra i zachowanie na boisku pozwoliło wyróżnić ich statuetką ZAWODNIKA „FAIR PLAY”. Ponadto na dzieci czekała także „słodka” niespodzianka. Wszyscy mogli częstować się słodkimi bułeczkami.

Atrakcje w przerwie pomiędzy meczami zapewnił funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej Jacek Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem medycznym. Przekazał dzieciom wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Na fantomie dzieci mogły przećwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym.

Turniej „Fair-Play” stanowił jedno z działań w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”’ dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań  „Razem bezpieczniej”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA - RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (I edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.