Nagrodzono laureatów konkursu „Razem bezpieczniej przez cały rok…”

6 grudnia w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego i plastycznego pn. „Razem bezpieczniej przez cały rok…”. Jego uczestnikami mogły być dzieci uczące się w szkołach podstawowych na terenie powiatu gołdapskiego. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

• uczniowie klas 1-3 – konkurs plastyczny
  • uczniowie klas 4 – konkurs literacki

W konkursie plastycznym zadanie polegało na narysowaniu ilustracji dot. szeroko rozumianego bezpieczeństwa np. bezpiecznych wakacji (nad wodą w górach, w lesie), bezpieczna drogi do szkoły, bezpiecznego miejsce zamieszkania, bezpiecznego korzystania z internetu, bezpieczeństwa na drodze (podkreślenie znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie zagrożeń, z jakimi można spotkać się na drodze), bezpiecznych ferii. Konkurs literacki polegał na napisaniu krótkiej rymowanki dotyczącej powyższych tematów.

Czteroosobowa komisja konkursowa pod przewodnictwem sekretarz powiatu Anny Makowskiej wybrała spośród wszystkich zgłoszonych 12 najlepszych prac plastycznych i 12 rymowanek. Głównym kryterium, na które zwracano uwagę przy wyborze, była jak największa samodzielność dziecka w wykonanej pracy.

Laureaci części i plastycznej:

• Weronika Krzyżewska – Stowarzyszenie Edukator w Łomży Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
  • Wiktoria Marcewicz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi
  • Zuzanna Juc – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi
  • Kornelia Tyszlak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi
  • Lena Jankowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi
  • Wojciech Prochowicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi
  • Julia Kalwajtys – Stowarzyszenie Edukator w Łomży Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach
  • Erwin Famulski – Szkoła Podstawowa w Grabowie
  • Bartosz Faltyn – Szkoła Podstawowa w Dubeninkach
  • Mikołaj Sztabiński – Szkoła Podstawowa w Grabowie
  • Klaudia Swędrowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi
  • Magdalena Borysiak – Szkoła Podstawowa w Galwieciach

Laureaci części literackiej:

• Nikola Sadowska – Szkoła Podstawowa w Galwieciach
  • Magdalena Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Dubeninkach
  • Marcin Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Dubeninkach
  • Maciej Jurgielewicz – Szkoła Podstawowa w Boćwince
  • Radosław Treter – Szkoła Podstawowa w Boćwince
  • Emmanuel Karniłowicz – Sieć Szkół Domowych „Benedykta”
  • Szymon Podciborski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi
  • Emilia Szrejder – Szkoła Podstawowa w Pogorzeli
  • Maria Agata Osińska – Szkoła Podstawowa w Grabowie
  • Paweł Misiewicz – Szkoła Podstawowa w Grabowie
  • Milena Sikorska – Szkoła Podstawowa w Grabowie
  • Sebastian Oleszkiewicz- Szkoła Podstawowa w Grabowie

Z rąk starosty Marzanny Wardziejewskiej, komendanta powiatowego policji Dariusza Stachelka, zastępcy komendanta powiatowego policji Tomasza Jeglińskiego i sekretarz powiatu Anny Makowskiej wyróżnione dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody. Były nimi kalendarze na 2020 rok z wyróżnionymi pracami oraz kupony o wartości 350 złotych każdy do wydania w lokalnych sklepach. Bardzo ładne pamiątkowe, szklane medale wykonane przez uczestników WTZ otrzymali też przedstawiciele szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego – II edycja”. Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i komenda Powiatowa Policji w Gołdapi.

źródło: goldap.info
Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (II edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.