Namiot profilaktyczny przekazany komendantowi wojewódzkiemu policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się 19 grudnia uroczyste przekazanie policyjnego radiowozu.  W uroczystości zorganizowanej na placu przed budynkiem gołdapskiej komendy uczestniczyli min.  komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, starosta Marzanna Wardziejewska, burmistrz  Gołdapi Tomasz Luto oraz wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś. Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczył kapelan gołdapskich policjantów ks. Tomasz Lalak, który odmówił modlitwę i pobłogosławił nowy radiowóz.

Zakup samochodu dla gołdapskiej komendy był możliwy dzięki dofinansowaniu kwotą 40 tys. złotych przez  gminę Gołdap,  powiat gołdapski oraz gminę Banie Mazurskie. Pozostała część środków finansowych pochodziła z budżetu policji.

Nowy nieoznakowany suv z silnikiem benzynowy, napędem na cztery koła oraz automatyczną skrzynią biegów będzie służył policjantom pionu kryminalnego. Wzbogacenie taboru o kolejny nowoczesny radiowóz z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu służby, a także mobilności funkcjonariuszy w terenie. Ponadto  pozwoli na sprawniejszą i szybszą reakcję na zaistniałe zdarzenia kryminalne na terenie powiatu gołdapskiego. W trakcie spotkania komendant powiatowy policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz ze starostą wręczyli komendantowi wojewódzkiemu namiot profilaktyczny, którego zakup był możliwy dzięki wspólnej  realizacji II edycji projektu „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

KPP w Gołdapi

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (II edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.