Policjanci otrzymali urządzenie do pomiaru przejrzystości szyb w samochodach

30 grudnia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Powiatowej Policji nowego urządzenia – testera LASZ-4. W  krótkiej uroczystości uczestniczyli komendant powiatowy policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz z  policjantami gołdapskiej drogówki. Funkcjonariusze otrzymali z rąk starosty  Marzanny Wardziejewskiej specjalistyczne urządzenie do pomiaru współczynnika przejrzystości szyb w samochodach.

Będzie to bardzo pomocne narzędzie do  walki z kierującymi, którzy naruszają obowiązujące przepisy. Ustawodawca jasno sprecyzował normy, jakie spełniać muszą przyciemnione szyby samochodowe. Odpowiednia widoczność jest gwarancją bezpieczeństwa, a każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie pola widzenia i jednocześnie  powstanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym. Przypominamy, że niezgodne z przepisami przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowych grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, szyby przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przejrzystości światła nie mniejszy niż 70%.

Przyrząd został zakupiony w ramach realizacji projektu „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego – II edycja”, dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (II edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.