Samoobrona dla bezpiecznego seniora

10 grudnia 2019r. w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy ul. Partyzantów w Gołdapi rozpoczął się cykl zajęć z samoobrony dla osób starszych. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe i gołdapskich policjantów przy udziale żołnierzy miejscowej jednostki wojskowej w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.  Uczestnikami pierwszego spotkania byli członkowie Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W części teoretycznej seniorzy dowiedzieli się o pułapkach oszustów i złodziei oraz o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, natomiast w czasie zajęć praktycznych zapoznali się ze sposobami i metodami zapobiegania atakom chuligańskim i kradzieżom kieszonkowym. Plutonowy Krystian Matyszczyk z III Dywizjonu Przeciwlotniczego gołdapskiej JW4808, który jest jednocześnie instruktorem samoobrony, zaprezentował seniorom kilka skutecznych technik obrony, które można wykorzystać w sytuacjach zagrożenia.

Z myślą o bezpieczeństwie naszych seniorów, każdy uczestnik otrzymał kieszonkowy alarm osobisty. To urządzenie alarmujące o niebezpieczeństwie w formie wygodnego i lekkiego breloczka. Jego uruchomienie to tylko ułamek sekundy, wystarczy wyjąć zawleczkę i głośny hałas odstraszy każdego złodzieja lub zawiadomi innych o niebezpieczeństwie.

KPP w Gołdapi

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (II edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.