Spotkanie z kursantami szkoły nauki jazdy

W ostatnim czasie policjantka z gołdapskiej komendy spotkała się z kursantami miejscowej szkoły nauki jazdy. Podczas spotkania funkcjonariuszka omawiała zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu alkogogli i narkogogli ci, którzy egzamin mają jeszcze przed sobą, mogli przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko, który jednocześnie jest ratownikiem, kursanci mogli utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. Ponadto wszystkim uczestnikom spotkań rozdawane były karty ICE.

Takie spotkanie z kursantami to profilaktyka, dzięki której zwiększa się świadomość na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. To również doskonała okazja do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ON, TY I JA - RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (I edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.