Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Co zrobić gdy jesteśmy świadkami wypadku lub gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną. Jak w takich sytuacjach prawidłowo wezwać pomoc?

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wzięli udział w warsztatach o poruszaniu się po drodze i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego gołdapskiej komendy: asp. Zbigniew Pietrewicz i sierż. szt. Jarosław Kowal.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, i w jaki sposób udzielić jej pierwszej pomocy.

Policjanci sprawdzili wiedzę dzieci z zakresu alarmowania służb oraz przypomnieli o różnych sytuacjach kryzysowych jakie mogą mieć miejsce. Omówili również zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciaki doskonale znały wszystkie numery alarmowe wraz z instruktażem, jak powinna przebiegać prawidłowa rozmowa z operatorem, podawały przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

W ramach zajęć dzieci miały możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na specjalnie przygotowanym fantomie przeznaczonym do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia były nie lada wyzwaniem, z którym 9-latki doskonale sobie poradziły.

Z myślą o bezpieczeństwie każdy maluch otrzymał od funkcjonariuszy ulotkę z zasadami pierwszej pomocy oraz element odblaskowy.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii OCHRONA PIESZYCH DZIĘKI AKTYWNYM ZNAKOM NA DRODZE, ON, TY I JA – RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO (II edycja). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.